HomeLaboratuvarSEOBlogger’lar için 8 SEO Önerisi

Blogger’lar için 8 SEO Önerisi

Hızlı Teklif Al

grexyazilim

Blogger’lar için 8 SEO Önerisi

Blog yazarları için SEO hakkında çok şey yazıldı, ancak size başlamak için bazı temel adımları anlatmama izin verin:

1. İçerik Kraldır

Bir Blog’da Arama Optimizasyonu söz konusu olduğunda, yazdığınız gönderilerin kalitesi en önemli faktördür. Başkalarının farklı düşüneceğini sanıyorum ama kendi bloglarımın arama motorlarındaki başarısına baktığımda bir numaralı faktörün bu olduğunu söyleyebilirim.

İnsanlara yardımcı olan kaliteli içerik, genellikle bir okuyucuyu yazdıklarını paylaşmak istemeye çeker – elbette bunu gönderinizin bağlantısını ileterek yaparlar ve genellikle bunu arama sıralamanıza yardımcı olacak şekilde yaparlar ( örneğin kendi bloglarında).

2. İnsanların Ne Arayacağını Tahmin Edin

Her gönderi yazdığınızda, insanların bu tür bilgileri bulmak için arama motorlarına hangi kelimeleri koyduğunu otomatik olarak düşünmelisiniz. Ne tür kelimeler kullandıklarını öğrendikten sonra, kendinizi bu arama için konumlandırmak için harika bir konumdasınız.

3. Başlıklar

Başlıklar söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken birkaç şey var. Google, başlıklara özellikle dikkat eder – bu yüzden onları doğru anladığınızdan emin olun:

öncelikle blogunuzu kurma şeklinizin, gönderinizin başlığını blogunuzun arka ucundaki “başlık etiketleri”ne yerleştirdiğinden emin olun. Bu gerçekten önemli.
sadece SEO perspektifinden bakıyorsanız, blog adınızı tek gönderilerin başlık etiketlerine dahil etmeyin. Bu, anahtar kelimelerinizi sulandırır. Elbette daha çok markalaşmaya bakıyorsanız, blogunuzun adını başlık etiketlerine dahil etmek yapmaya değer olabilir.
sonraki – 2. maddede belirlediğiniz anahtar kelimeleri yazı başlığınıza ekleyin
Ayrıca, bir başlığın başında kullandığınız kelimelerin, başlığın ilerleyen kısımlarında kullanacağınız kelimelerden daha fazla ağırlık taşıdığını unutmayın.

4. Gönderinizin diğer bölümlerindeki anahtar kelimeler

Gönderinizde 2. maddede belirlediğiniz anahtar kelimeleri de kullanın. Google’ın sizi bir terim veya kelime öbeği için sıralamasını istiyorsanız, o terim veya kelime öbeğini kullanmanız gerekir. Gönderinizdeki alt başlıklarda kullanın (mümkün olan yerlerde h etiketlerini kullanın), içeriğin kendisinde kullanın, resimlerin alt etiketlerindeki kelimeleri kullanın vb. yazıda doğal olarak.

5. Kendi Yazılarınıza Link Verin

Bunu aşırıya kaçmayın, ancak diğer sitelerden gelen bağlantılar blogunuzun sıralamasını yükseltmek için harika bir yol olsa da, blogunuzdan gelen bağlantılar da öyle. Okuyucuların konunuzla ilgili daha fazla bilgi bulabilecekleri yerlerde (ilgili olduğu yerlerde) paylaşım yapmak için gönderilerinizi birbirine bağlayın, ancak blogunuzdaki diğer yerlerden (kenar çubuğu, ön sayfa vb.) blogunuzdaki önemli gönderilere bağlantı vermeyi de düşünün.

6. Blog Backlinkleri

Diğer sitelerden kendi sitenize bağlantılar SEO için çok önemlidir, ancak bunlara ulaşmak zor olabilir. Sahip olduğunuz veya aktif olduğunuz diğer sitelerden blogunuza bağlantı vermeye başlayın. Bazıları (örn. Twitter’da), aşağıdaki hashtag’e sahip olmadıkları için pek bir anlam ifade etmiyor, ancak bunların tümü, insanların sitenize ulaşması için potansiyel yollar ve bazıları SEO’ya yardımcı oluyor.

Bağlantı alma konusunda takıntılı olmayın – harika içerik yazma konusunda takıntılı olun ve bağlantılar genellikle zamanında gelir. Ancak, başka bir blog yazarıyla alakalı olduğunu düşündüğünüz iyi bir makale yazarsanız, o blog yazarına veya web sitesi sahibine haber vermekten çekinmeyin – doğrudan ona bağlantı verebilirler.

Ayrıca, diğer sitelerin size bağlantı vermesini sağlayacak şekilde yazdığınız gönderi türlerine dikkat edin. Bu şekilde, bağlantılı içerik oluşturma hakkında çok şey öğrenebilir ve potansiyel olarak tekrar tekrar kullanmak için bir teknik geliştirebilirsiniz.

7. Eklentiler

Genellikle bloglarımın arka ucunda meta etiketler gibi şeyleri değiştirmek için çok fazla değişiklik yapmam – ancak WordPress kullanıyorsanız, bu sorunlardan bazılarında size yardımcı olabilecek ve size çok az avantaj sağlayabilecek bazı güzel eklentiler var. Bazı öneriler için Her WordPress Blogunda Olması Gereken 9 SEO Eklentisine göz atın.

8. Okuyucular okuyucuları yaratır

Bu bir SEO tekniği değil ama işe yarıyor. Ne kadar çok okuyucunuz varsa, diğer okuyucuların blogunuzu bulma olasılığı o kadar yüksektir. Zamanla, sitede bir “kartopu etkisi” oluşur – okuyucular kazandığınızda, bu okuyucular sitenizi kendi ağlarındaki diğer kişilerle paylaştıkça genellikle ivme oluşur. Size bağlantı verirler, yer imlerine eklerler, sizin hakkınızda tweet atarlar, arkadaşlarınıza sizin hakkınızda e-posta gönderirler, sizin hakkınızda blog yazar, web sitenizi öneri motorlarında önerirler… .

Hepsi SEO için önemli değildir, ancak bazıları önemlidir ve zamanla birikerek kesinlikle organik ve arama trafiğini artırmaya yardımcı olur. Sanırım söylemeye çalıştığım şey, okuyucuları çekmek için elinizden geleni yapın – sadece “SEO”ya odaklanmayın. Hepsini say.

SEO hakkındaki düşüncelerim
Tahminlerimi paylaşmadan önce… SEO uzmanı olmadığımı söylememe izin verin ve bu tamamen yanlış olabilir… Ama bu bir süredir sahip olduğum bir önsezi.

Neredeyse 7 yıldır blog yazıyorum ve birçok blog yazarının bloglarında yaptıkları ve blog sıralamaları üzerinde gittikçe daha az etkiye sahip görünen ince ayarlar görebiliyorum. Beni yanlış anlamayın – Yukarıdaki ipuçlarının arkasındayım ve en azından sağduyulu davranırdım – ancak benim açımdan Google, kullanıcıları için en iyi bilgileri arıyor gibi görünüyor. Her zaman doğru anlamazlar ama bence iyi iş çıkarıyorlar.

Bir blog yazarı olarak, mümkün olan en iyi bilgiyi sağlamak sizin işiniz olmalıdır.

Google’ın, bilgilerinizin iyi olup olmadığını anlamanın giderek daha fazla yolunu bulmasından etkilendim. Önemli olan sadece hangi anahtar kelimelere sahip olduğunuz veya kaç tane bağlantı aldığınız değil – artık Feedburner’a sahip olduklarına göre (blogunuza kaç kişinin abone olduğunu ve insanların hangi bağlantıları tıkladığını öğrenin), Google Reader’a (ve tekrar) sahipler. bağlantı türü). çok fazla veri), Gmail, Google Analytics, YouTube vb.

Artık tüm bu verileri site sıralamalarında kullanabilirler veya kullanmayabilirler, ancak kesinlikle blogunuz ve yazdığınız gönderiler hakkında çok şey biliyorlar. Son altı ayda, arama motorlarının sosyal ağ ve yer imi sitelerinde paylaşılan içerik hakkında veri üretmesinin ne kadar kolay olduğu hakkında da artan bir konuşma var.

Tahminime göre, birçok geleneksel SEO yöntemi daha az önemlidir (önemsiz olmasa da) ve diğer faktörler giderek daha fazla devreye girecektir. Eminim bazı insanlar bunu manipüle etmenin bir yolunu bulacaktır (SEO 2.0?), ancak Google’da üst sıralarda yer almanın yolu, harika içerik üretmeye devam etmeniz ve bunun size ulaştığından emin olmanızdır. ağ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blogger'lar için 8 SEO Önerisi

Müşteri Destek Hattı